O nas


Założycielem Studia Artystycznego Metro działającego przy Teatrze Studio Buffo jest Janusz Józefowicz.

Zdobyliśmy doświadczenie przy pracy z młodymi uzdolnionymi ludźmi, przy realizacji musicalu METRO. Wykształciliśmy ich. Ukształtowała się przy tym kadra wspaniałych pedagogów. Trzeba było to wykorzystać. I tak powstał pomysł utworzenia Studia Artystycznego – wspomina w jednym z wywiadów Janusz Józefowicz.

Program kształcenia nie zmienia się od lat. Są to zajęcia z tańca, aktorskie, wokalne i akrobatyka. Mają one dać uczestnikom tych zajęć, ogólne pojęcie i umiejętności, które przydają się w teatrze muzycznym. Często wpadamy do tej szkoły razem z Januszem Stokłosą i obserwujemy dzieciaki i młodzież, czy w przyszłości te najbardziej utalentowane, mają szansę znaleźć się w zespole naszego teatru.

Staramy się im stworzyć możliwość występów w projektach artystycznych teatru BUFFO. Tak na przykład było w przypadku ROMEO i JULII. To pewnie jest jedną z atrakcji naszej szkoły. Ważne też jest dla nich, że mają bezpośredni kontakt z naszym teatrem, a my mamy bezpośredni kontakt z nimi. Myślę, że to jest proces wciąż trwający. Mając taką młodą grupę, myślimy o repertuarze dla nich.

Młody człowieku, jeżeli czujesz, że drzemią w tobie jakieś artystyczne talenty, to przyjdź do nas – zachęca Janusz Józefowicz. Nawet, żeby sprawdzić, czy warto iść za swymi marzeniami, czy zmienić kierunek swoich zainteresowań. Ale na pewno poprzez uczestnictwo w zajęciach Studia Artystycznego, będziesz miał pogląd, co to znaczy artysta sceny muzycznej.

 

Kadra:

 1. Mariola Napieralska – absolwentka Collage of Performing Arts Roosevelt University of Chicago – Vocal Jazz,
 2. Ewelina Kordy – Absolwentka wokalistyki na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach,
 3. Beata Urbańska – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, mgr studiów pedagogicznych WSP ZNP Warszawa, tancerka, choreograf. Była w pierwszej obsadzie musicalu ,,Metro” w Warszawie i na Broadwayu,
 4. Iwona Runowska – choreograf, tancerka, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Była w pierwszej obsadzie musicalu ,,Metro” w Warszawie i na Broadwayu.
 5. Barbara Grzęda – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Mistrzyni Świata w akrobatyce sportowej,
 6. Beata „Wisienka” Gonciarz – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Mistrzyni Polski w gimnastyce sportowej,
 7. Jagoda Sławińska – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie,
 8. Alicja Grochowska – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Trener akrobatyki sportowej,
 9. Daria Jakubik – absolwentka PWST im. L.Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu,
 10. Adam Fidusiewicz – absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie,
 11. Małgorzata Lewińska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.