Studio Buffo

  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Histerie miłosne

jestes tutaj:

 „Histerie miłosne”- komedia lekko obyczajowa

Na 8 listopada zaplanowano premierę nowego przedstawienia w Teatrze Studio Buffo. Sztuka pt. „Histerie miłosne” to wielokrotnie nagradzany hit nowojorskiego Broadwayu. Na scenie Buffo wystąpią aktorzy doskonale znani szerokiej publiczności: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski i Bartłomiej Topa. Reżyseruje Piotr Jędrzejas.

„Histerie miłosne” to komedia autorstwa Murraya Schisgala scenarzysty filmowowego, który zyskał rozgłos dzięki komedii „Tootsie”. „Histerie…”  napisane na początku lat sześćdziesiątych odniosły brawurowy sukces teatralny na deskach Broadwayu. W Polsce prawdziwym hitem i kultowym, przedstawieniem stał się spektakl warszawskiego Teatru Studio z 1993 roku z Joanną Trzepiecińską oraz duetem: Zamachowski –  Malajkat  w obsadzie.

Tym razem producenci przedstawienia postanowili „odkurzyć” wersję sprzed pół wieku i na nowo przełożyć tekst sztuki. Zadanie to powierzyli Bartoszowi Wierzbięcie, tłumaczowi znanemu dzięki dialogom filmowym (m.in. „Shrek”, „Madagaskar”) a także przekładom sztuk („Boeing Boeing” czy „I love you”). Powstała genialna adaptacja bliska współczesnemu polskiemu widzowi.

„Histerie miłosne” łączą w sobie elementy absurdalnego humoru i klasycznej farsy. Czarny humor miesza się tu z grozą a bohaterowie stając na życiowych zakrętach są tym śmieszniejsi im trudniejsze jest ich położenie.

Marian (Szymon Bobrowski) planuje pozbyć się żony (Magdalena Boczarska) ponieważ ma kochankę. Kiedy przypadkiem spotyka na moście dawno niewidzianego szkolnego kumpla (Bartłomiej Topa), wpada na pomysł, którego konsekwencje dają początek lawinie tragiczno-śmiesznych wydarzeń.

Jak pozbyć się żony z pomocą przyjaciela? Jak w sposób ekstremalny wyznać komuś miłość? I jaki wpływ na życie człowieka może mieć mały piesek rasy gryfonik belgijski?

 

Tego wszystkiego dowiemy się oglądając „Histerie miłosne” – na żywo w Teatrze Studio Buffo.

 

„Histerie miłosne”

Tytuł oryginalny: LUV

Autor: Murray Schisgal

Tłumaczenie i adaptacja: Bartosz Wierzbięta

Reżyseria: Piotr Jędrzejas

Obsada: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Topa

Scenografia: Marcin Chlanda

Muzyka: Michał Górczyński

Kostiumy: Anna Czyż

Ruch sceniczny: Sylwia Adamowicz

Produkcja: Tito Productions Katarzyna Fukacz-Cebula Damian Słonina

 

Premiera 8 listopada 2012 w Teatrze Studio Buffo

Bilety: parter: 90 i 120zł, balkon: 80zł, wejściówki 30 zł

Kasa Teatru Studio Buffo ul. M. Konopnickiej 6 tel: 22 6254709, 22 3390771

Sprzedaż internetowa http://studiobuffo.com.pl/ i na www.ebilet.pl

www.histeriemilosne.pl