O nas

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Studia Artystycznego Metro, pierwsze zajęcia z tańca, akrobatyki i śpiewu dzieci młodszych zostały przesunięte na 13 września 2014r.

Za utrudnienia bardzo przepraszamy.


 

 Casting!

 Studio Artystyczne „Metro” zaprasza dzieci i młodzież na casting do grupy wokalnej prowadzonej przez Mariolę Napieralską.
Przesłuchania i spotkanie odbędą się 9 września 2014r. (wtorek) o godz. 18:00 w teatrze Studio Buffo przy ul. Konopnickiej 6 w Warszawie (wejście od strony hotelu Sheraton).

Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 7 do 22 lat.

* Na przesłuchania wokalne należy przygotować jedną dowolna piosenkę w języku polskim lub angielskim. Mile widziane utwory z repertuaru Studio Buffo.

Pierwsze zajęcia dla osób, które uczestniczyły w zajęciach w poprzednich latach odbędą się 6 września 2014r.


 

 22 SEZON
STUDIA ARTYSTYCZNEGO METRO
działającego przy Teatrze Studio Buffo

Uprzejmie informujemy, że w sobotę 6 września 2014 roku odbędą się pierwsze zajęcia wokalne z Mariolą Napieralską, natomiast pierwsze zajęcia z tańca, akrobatyki i śpiewu dzieci młodszych odbędą się 13 września według załączonego planu i cen karnetów takich samych jak w ubiegłym roku.

Serdecznie zapraszamy uczestników  grup tanecznych z ubiegłego roku (Metro, Metro Bis, Mini Metro i Metro Junior – uczestniczące w 3 zajęciach)  oraz nowych chętnych o  godz. 10.00 
Osoby prowadzące ustalą nowe grupy (Polita, Romeo i Julia oraz Metro).

Dzieci młodsze, do grup: Metro Mini(7-8 lat) i Meterko (5-6 lat) zapraszamy  o godz.12.30 na taniec i gimnastykę z akrobatyką
lub o godz. 11.30, gdy dodatkowo wybierzemy zajęcia wokalne z Agnieszką Hajduk.

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele:

1. Zajęcia taneczne, akrobatyka i śpiew dzieci (A. Hajduk)
 – sale gimnastyczne i świetlica Zespołu Szkół Nr 68
w Warszawie, ul. Hoża 11/15.

2. Zajęcia wokalne (M. Napieralska) – Teatr Studio Buffo
w Warszawie ul. M. Konopnickiej 6.

Zobacz plan zajęć


 
Spot reklamowy obozu letniego Studia Artystycznego Metro w Miętnem.
Realizacja: Kuba Józefowicz.


 Puchar dla Studia Artystycznego Metro

Miło nam poinformować, że w dniu 14.12.2013r.
młodzież grupy Metro zajęła I miejsce
w Ursynowskim Master Dance AD ASTRA 2013

za wykonanie układu tanecznego pt. „Mystery”
opracowanego przez panią Beatę Urbańską,
w kategorii Taniec Nowoczesny powyżej 15 lat.


   Tu można obejrzeć zdjęcia z
Warsztatów Studia Artystycznego METRO – Miętne
3 – 16 lipiec 2011
Występ grupy wokalnej w Kościele pod wezwaniem Podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem.
 

A tu z występu w dniu 15 lipca.
    


 O STUDIU ARTYSTYCZNYM

        

Założycielem Studia Artystycznego Metro działającego przy Teatrze Studio Buffo jest Janusz Józefowicz. Studio Artystyczne Metro w tym roku, rozpoczęło już 20 sezon.        

Zdobyliśmy doświadczenie przy pracy z młodymi uzdolnionymi ludźmi, przy realizacji musicalu METRO. Wykształciliśmy ich. Ukształtowała się przy tym kadra wspaniałych pedagogów. Trzeba było to wykorzystać. I tak powstał pomysł utworzenia Studia Artystycznego – wspomina w jednym z wywiadów Janusz Józefowicz.        

Program kształcenia nie zmienia się od lat. Są to zajęcia z tańca, aktorskie, wokalne i akrobatyka. Mają one dać uczestnikom tych zajęć, ogólne pojęcie i umiejętności, które przydają się w teatrze muzycznym. Często wpadamy do tej szkoły razem z Januszem Stokłosą i obserwujemy dzieciaki i młodzież, czy w przyszłości te najbardziej utalentowane, mają szansę znaleźć się w zespole naszego teatru.        

Staramy się im stworzyć możliwość występów w projektach artystycznych teatru BUFFO. Tak na przykład było w przypadku ROMEO i JULII. To pewnie jest jedną z atrakcji naszej szkoły. Ważne też jest dla nich, że mają bezpośredni kontakt z naszym teatrem, a my mamy bezpośredni kontakt z nimi. Myślę, że to jest proces wciąż trwający. Mając taką młodą grupę, myślimy o repertuarze dla nich.        

Młody człowieku, jeżeli czujesz, że drzemią w tobie jakieś artystyczne talenty, to przyjdź do nas – zachęca Janusz Józefowicz. Nawet, żeby sprawdzić, czy warto iść za swymi marzeniami, czy zmienić kierunek swoich zainteresowań. Ale na pewno poprzez uczestnictwo w zajęciach Studia Artystycznego, będziesz miał pogląd, co to znaczy artysta sceny muzycznej.        


  

KADRA PEDAGOGICZNA

1. Mariola Napieralska – absolwentka Collage of Performing Arts Roosevelt University of Chicago – Vocal Jazz,        

2. Agnieszka Piotrowska – Hajduk – zajęcia wokalne dla dzieci,       

3. Beata Mysińska – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, solistka zespołu Sabat,        

4. Beata Urbańska – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, mgr studiów pedagogicznych WSP ZNP Warszawa, tancerka, choreograf. Była w pierwszej obsadzie musicalu ,,Metro” w Warszawie i na Broadwayu,      

5. Iwona Runowska - choreograf, tancerka, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Była w pierwszej obsadzie musicalu ,,Metro” w Warszawie i na Broadwayu.      

6. Barbara Grzęda – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Mistrzyni Świata w akrobatyce sportowej,        

7. Beata „Wisienka” Gonciarz – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Mistrzyni Polski w gimnastyce sportowej,        

8. Jagoda Sławińska – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie,

9. Alicja Grochowska – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Trener akrobatyki sportowej.